SwedeSpeed - Volvo Performance Forum banner

Nieuwe t8 18,8 kWh batterij

25K views 100 replies 29 participants last post by  turbothrusters  
#1 ·
Enige gedachten over de vernieuwde 18,8 kWh batterij?

Echt fijn als het mogelijk is om te retrofitten.
 
#2 ·
Enige gedachten over de vernieuwde 18,8 kWh batterij?

Echt mooi als het mogelijk is om te retrofitten.
Het past bij de krachtigere 145 pk ERAD. Maar het lijkt erop dat het technisch niet moeilijk is om te retrofitten als ze dat willen. Misschien wat software om af te stemmen, maar de afmeting van het batterijpakket is hetzelfde. De beste wens is dat ze deze na het overlijden van de huidige batterij binnen de garantie van 8 jaar kunnen vervangen door een nieuwe capaciteit. Het is logisch voor hen, omdat ze zeker geen voorraad oude batterijen willen houden gedurende 8 jaar.
 
#3 ·
Waar zag je een verwijzing naar een 18,8 kWh-batterij? Dat zou in wezen onze actieradius vergroten tot ongeveer 30 mijl. Dat zou zeker mooi zijn. Het zou niet achteraf worden ingebouwd, aangezien de afmetingen dat zouden tenietdoen.
 
#5 ·
Het zegt niet precies hetzelfde. "Een derde laag cellen" wordt toegevoegd, maar het accupakket bevindt zich nog steeds in de middentunnel.


De belangrijkste verbeteringen omvatten een nieuwe batterij met een groot bereik, met een derde laag cellen om de nominale energie te verhogen van 11,6 kWh naar 18,8 kWh, en een krachtigere elektrische motor achteraan die nu 145 pk levert.
 
#6 ·
Er staat niet precies hetzelfde. "Een derde laag cellen" wordt toegevoegd, maar het accupakket zit nog steeds in de middentunnel.


De belangrijkste verbeteringen omvatten een nieuwe batterij met een groot bereik, met een derde laag cellen om de nominale energie te verhogen van 11,6 kWh naar 18,8 kWh, en een krachtigere elektrische motor achterin die nu 145 pk levert.
Erg mooi. Ik wou dat ik de grotere batterij had in vergelijking met de MY21!! Leuk om de update voor toekomstige eigenaren te zien. Meer pk's zijn ook goed, maar ik zou de hogere batterijopslag nemen in plaats van de hogere pk-motor als ik moest kiezen.

Weten we de % kostenstijging voor MY22?
 
#11 · (Edited)
If it fits your needs, it is not bad to trade to the new model. I bet 145HP is much sweeter too. :)
Het is inderdaad zoeter, maar ik zou liever sneller opladen (>>3,3kW) hebben dan de extra pk's achter. Luister je, Volvo? [emoji6]

(Helaas betekent hogere stromen andere bedrading en hardware, dus dit is vanaf het begin een no-go, tenzij Volvo oudere modellen heeft ontworpen voor deze hogere capaciteit / ratings . . .)
 
#12 ·
Als die grotere batterij [emoji367] een "vervangings"-optie wordt voor MY16 XC90 T8, zou ik die serieus overwegen in naam van het behoud van het milieu, de stortplaats, enz.

Mijn T8 ziet er beter uit en rijdt beter dan nieuw. Er zullen enkele onderhoudsrisico's zijn, maar hé, ik ben zelfverzekerd als ik zelfs 1/4 van mijn versnelde afschrijving meeneem.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
 
  • Like
Reactions: Seti and likeXC90
#13 ·
Als die grotere batterij [emoji367] een "vervangings"-optie wordt voor MY16 XC90 T8, zou ik die serieus overwegen in naam van het behoud van het milieu, de stortplaats, enzovoort.

Mijn T8 ziet er beter uit en loopt beter dan nieuw. Er zullen enkele onderhoudsrisico's zijn, maar hé, ik ben zelfverzekerd als ik zelfs 1/4 van mijn versnelde afschrijving meereken.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
Hoe zit het met $10.000 voor de nieuwe batterij? Ik zou $2.000 betalen voor Android-infotainment en ze willen mijn geld niet.

Verzonden vanaf mijn moto g power (XT2041DL) met Tapatalk
 
#15 ·
Dit is een zeer mooie upgrade. Ik heb net mijn 2022 V60 T6 Recharge gekregen en zou hebben gewacht op deze upgrade als ik wist dat hij eraan kwam.
Op de Volvo Denemarken site zie ik de 455 pk T8, wat logisch is met 310 pk benzine + 145 pk ERAD.
Wat er een beetje vreemd uitziet, is de T6, die nu 350 pk heeft, had ongeveer 400 pk (253+145) verwacht. Betekent dit dat de T6 Recharge nu komt met een kleinere 200 pk benzinemotor?
 
#17 ·
Dus het klinkt alsof Volvo twee PHEV-platforms heeft??
 
#20 ·
Het persbericht van Volvo zegt: "De extra elektrische stroom resulteert in een totaal gecombineerd vermogen van 350 pk voor Recharge T6 en 455 pk voor Recharge T8 modellen..."

Wat is precies een Recharge T6 (is er niet alleen een T8 recharge) tenminste in de VS, dus misschien is het een Europees ding?

Dus het klinkt alsof Volvo twee PHEV-platforms heeft??
De T6 Recharge is waarschijnlijk een Europees ding. Hij is identiek aan de T8, behalve dat de benzinemotor 253 pk in plaats van 313 pk heeft.
Ik heb nu informatie gevonden op de Volvo Denemarken site met een 398 pk (253+145) T6 Recharge. Zal moeten afwachten wat klopt.
 
#22 ·
Gisteren erg genoten van het nieuws en vroeg me af of ik de vroege MY22 XC90 zou annuleren die ik besteld had voordat het gerucht opkwam.

De toename in grootte zou mijn woon-werkverkeer in de zomer waarschijnlijk 100% elektrisch maken.....

Maar de 3e laag cellen betekent een grotere uitdaging voor de koeling van de batterij
En nieuwe ERAD betekent een groot risico op ERAD-storingen zoals in 2016-17, vooral bij de zwaarste auto van de line-up.

Dus, volgens mijn eigen regel, zal ik het eerste modeljaar van deze opstelling niet kopen.
Vooral in een turbulente aanvoerperiode waarin je nooit weet wanneer je voertuig geproduceerd en verzonden kan worden..... een vogel in de hand is beter dan tien in de lucht.

Dus het wordt waarschijnlijk een pas voor mij.
 
#23 ·
Er zijn inderdaad voor- en nadelen van vroege adoptie versus late adoptie.

Zoals we hebben gezien, krijgen early adopters veel goodies eerder als standaardaanbiedingen, terwijl latere modellen misschien een betere verfijning van componenten hebben, maar ze verliezen de gebundelde gratis items die nu extra kostenposten worden, zo niet totale stopzetting.

Verzonden vanaf mijn DUB-LX1 met Tapatalk
 
  • Like
Reactions: likeXC90
#27 ·
Als ik deze auto volgend jaar zou krijgen, zou ik hem het jaar daarna willen inruilen voor de xc100. Dat zou prima zijn als mijn staat de omzetbelasting op inruil zou vergoeden... dat doen ze niet, dus het doet te veel pijn. Volvo zegt dat de plug-ins een manier zijn om mensen vertrouwd te maken met elektrisch rijden, zodat we volledig elektrisch gaan en ik ben er al na een paar maanden in een T8. Ik heb gewoon een grote auto nodig die volledig elektrisch is.
 
#28 ·
Als ik deze auto volgend jaar zou krijgen, zou ik hem het jaar daarna willen inruilen voor de xc100.. wat prima zou zijn als mijn staat de omzetbelasting op inruil zou vergoeden... dat doen ze niet, dus het doet te veel pijn. Volvo zegt dat de plug-ins een manier zijn om mensen vertrouwd te maken met elektrisch rijden, zodat we volledig elektrisch gaan en ik ben er al na een paar maanden in een T8. Ik heb gewoon een grote auto nodig die volledig elektrisch is.
De "XC100" blijft zeker een mysterie. Geïnsinueerd maar nog niet bevestigd. Ik denk dat we er zeker van kunnen zijn dat de volledig elektrische vervanger van de XC90 in de VS wordt gebouwd en niet de naam XC90 krijgt. Of die nog te benoemen vervanger van de XC90 in feite de XC100 is, lijkt onzeker, maar er is gesuggereerd dat de twee volledig verschillende voertuigen zullen zijn, correct?
 
#30 ·
Full size SUV's, ook wel bekend als de 100-serie, zijn welkom in de VS en ook in China, maar niet in Europa. Hoewel de P*3 qua grootte vergelijkbaar zal zijn met de XC90, is een langere Volvo-versie waarschijnlijk nuttig voor de verkoop. Het wordt interessant om te zien hoe deze twee samenwerken.
 
#31 ·
We hebben net een nieuwe xc90 besteld, nu 'XC90 T8 long range' genoemd. Onze vroege MY2017 (november 2016) was €94k, en wordt in januari '22 teruggekocht voor €40k, bij levering (162k km / 100k mijl). We hebben een loyaliteitskortingsbon om kans te maken op de eerste productieplekken voor de nieuwe XC90 in 2023. Ja, ze noemen het nog steeds xc90, dus ik denk dat het niet de XC100 zal zijn (waarschijnlijk ook geen echte markt daarvoor in Nederland...). Verder stellen ze dat de nieuwe XC90, die in de zomer van '23 wordt verwacht, alleen als volledig elektrisch beschikbaar zal zijn. Dus onze nog te komen MY2022 T8 is misschien wel de laatste der Mohikanen... 😮😄
 
#32 ·
We hebben net een nieuwe xc90 besteld, nu 'XC90 T8 long range' genoemd. Onze vroege MY2017 (november 2016) was €94k, en wordt in januari '22 teruggekocht voor €40k, bij levering (162k km / 100k mijl). We hebben een loyaliteitskorting om kans te maken op de eerste productieplekken voor de nieuwe XC90 in 2023. Ja, ze noemen het nog steeds xc90, dus ik denk dat het niet de XC100 zal zijn (waarschijnlijk ook geen echte markt daarvoor in Nederland...). Verder stellen ze dat de nieuwe XC90, verwacht voor levering in de zomer van '23, alleen als volledig elektrisch beschikbaar zal zijn. Dus onze nog te komen MY2022 T8 is misschien wel de laatste der Mohikanen... [emoji50][emoji1]
Als al het andere gelijk is (wat meestal niet zo is), zou ik graag een volledig elektrische xc90 willen, omdat ze zo leuk zouden zijn om in te rijden. Maar ik weet niet of ik de T8 zou inruilen voor dezelfde hoeveelheid ruimte, vooral gezien het feit dat je de benzine-optie opgeeft, wat handig is voor gezinnen onderweg. Extra ruimte zoals een Tahoe zou me over de streep trekken voor een inruil. Proost
 
#34 ·
Ik kreeg eigenlijk wel een flinke stimulans: een extra inruilwaarde van €4850 en een coupon voor €5000 aan accessoires (ook te gebruiken om de prijs te verlagen). Ik kreeg het per post toegestuurd, grote coupons van A4-formaat met naam, met een begeleidende brief waarin de details en de reden werden uitgelegd.
 
  • Love
Reactions: VolvoUhu
#36 · (Edited)
De batterijtechnologie is in ontwikkeling en de eisen voor brandstofbesparing zijn ook in Europese landen veranderd. Ik zie niet dat Volvo in 2018 een tijdlijn voor een batterij-upgrade zou voorspellen.

En nu pushen ze EV's, dus geen MY2023 XC90 of Recharge meer. Dit is de duidelijke boodschap van Henric.

Verzonden vanaf mijn Z978 met Tapatalk
 
#41 · (Edited)
De batterijtechnologie is in ontwikkeling en de eisen voor brandstofbesparing zijn ook in Europese landen veranderd. Ik zie niet dat Volvo in 2018 een tijdlijn voor een batterij-upgrade zou voorspellen.

En nu pushen ze EV's, dus geen MY2023 XC90 of Recharge meer. Dit is de duidelijke boodschap van Henric.
Ik ben betrokken bij de automotive supply chain, dus het ontwerp en de release van hardware gebeurt niet van de ene dag op de andere, maar is een "dans" die zeer, zeer strak wordt gecoördineerd met leveranciers die 3-5 jaar vooruit plannen - engineering, sourcing, productie, testen, verzending, etc. gebeuren niet van de ene dag op de andere. Marketing kijkt nog langer vooruit om consumententrends en mogelijke overheidsvoorschriften te beoordelen (die ook jaren in de maak zijn, samen met samenwerking met de industrie), zodat de organisatie kan beslissen waar ze hun geld in wil steken.

Volvo wist het zeker al in 2018 (en waarschijnlijk al veel eerder, zoals toen SPA werd ontwikkeld!), maar koos er gewoon voor om ons tot het allerlaatste moment niets te vertellen over de T8 Long Range - drie maanden (d.w.z. release in november) in de wereld van de automotive product release staat gelijk aan het verzenden van het eindproduct naar de eindbestemmingen.
 
#37 ·
Als de actieradius van de T8-batterij 200 km zou zijn, vraag ik me af hoe groot die batterij zou zijn. En ik vraag me af of het niet haalbaar zou zijn om een verlengde XC90-versie van maximaal 5 m aan te bieden als optie met lange wielbasis, zodat deze zo'n batterij kan herbergen.

Omdat ik geen reservewiel heb, zou ik de kleine opbergruimte onder de vloer van de kofferbak opofferen om een batterij te krijgen met een actieradius van 200 km, terwijl ik een ICE met een brandstoftank van 70 liter behoud.

Volledig elektrisch voor iemand die lange afstanden van 3400 km retour vier keer per jaar rijdt, is niet geschikt, omdat 30 minuten tot een uur wachten op een oplaadbeurt niet goed is, des te meer als meer auto's die openbare oplaadpunten gaan gebruiken.

Verzonden vanaf mijn DUB-LX1 met Tapatalk
 
#38 ·
Als de actieradius van de T8-batterij 200 km zou zijn, vraag ik me af hoe groot een batterij dat zou zijn. En ik vraag me af of het niet haalbaar zou zijn om een verlengde XC90-versie van maximaal 5 m aan te bieden als optie met lange wielbasis, zodat deze zo'n batterij kan herbergen.

Omdat ik geen reservewiel heb, zou ik de kleine opslagruimte onder de laadvloer opofferen om een batterij te krijgen die een actieradius van 200 km aankan, terwijl ik een ICE met een brandstoftank van 70 liter behoud.

Volledig elektrisch voor iemand die lange afstanden van 3400 km vier keer per jaar rijdt, is niet geschikt, omdat 30 minuten tot een uur wachten op een oplaadbeurt niet goed is, des te meer als meer auto's die openbare oplaadpunten gaan gebruiken.

Verzonden vanaf mijn DUB-LX1 met Tapatalk
Voor de twee doelen van een groot bereik van de batterij en gemak, zie ik maar één optie: range extender, die meer batterij bevat en geen omvangrijke transmissie gebruikt. Volvo zet echter in op alleen EV en zal waarschijnlijk geen range extender aanbieden.

Een variant van range extender kan ook zo worden gemaakt dat de ICE de vooras aandrijft voor een snelheid van 40 mph en hoger. Dit is de beste hybride oplossing. Helaas maakt alleen BYD in China dergelijke auto's. Amerikanen zijn over het algemeen niet erg geïnteresseerd in PHEV's.
 
#39 ·
Met de manier waarop de dingen gaan, heb ik nul vertrouwen in de levertijden van auto's. Het enige wat nodig is, is een persbericht over chiptekorten en dan zit je in het volgende kalenderjaar voor je auto. Ik verwacht niet dat de nieuwe xc90 alias xc100 voor 2024 op de markt komt. Dat is wat mijn dealer me vertelde en het is logisch gezien de gebruikelijke vertragingen.
 
#40 · (Edited)
Vorige week stond er een artikel in de WSJ van Dan Neil over de Volvo PHEV; de studie was van vorig jaar; hier is een link: In zijn recentere artikel over dit rapport stond verder dat uit aanvullend onderzoek blijkt dat:
"PHEV's kunnen nog een groter probleem hebben: NOX, of stikstofoxide. Overmatige NOX-emissies van PHEV's tijdens koude starts op vol vermogen, zoals wanneer een IC-motor aanslaat na een periode van elektrisch rijden. Een waarschijnlijke verklaring: Emissiereinigende katalysatoren in uitlaatsystemen werken pas nadat ze goed zijn opgewarmd door de uitlaatstroom, wat doorgaans zo'n 20 seconden duurt. Het zijn de vuilste seconden van de meeste auto's; PHEV's brengen ze vaak door met vol open gas."
Dit is allemaal zeer verontrustend als het waar is, maar het bevestigt zeker dat een batterij met een grotere capaciteit de PHEV veel geschikter maakt om in de elektrische (PURE) modus te worden gebruikt.
 
#42 ·
Voor een deel wisten ze het wel. Ze wisten zeker dat ERAD van meer dan 87 pk mogelijk was in 2018. Maar voor de batterij-dichtheid weten ze het waarschijnlijk niet. Tenzij ze dezelfde batterijcel gebruiken als in 2016 en in 2016 wat ruimte in het accupakket hebben bewaard. De batterijfabriek heeft hen misschien verteld dat de dichtheid in 2 jaar met hoeveel zal verbeteren, maar dat zijn slechts projecties en kunnen door vele onverwachte factoren worden vertraagd.
 
#52 · (Edited)
Voor een deel ja, dat wisten ze. Ze wisten zeker dat ERAD van meer dan 87 pk mogelijk was in 2018. Maar voor de batterij-dichtheid weten ze het waarschijnlijk niet. Tenzij ze nu dezelfde batterijcel gebruiken als in 2016 en wat ruimte in het batterijpakket hebben bewaard in 2016. De batterijfabriek heeft ze misschien verteld dat de dichtheid in twee jaar met hoeveel zal verbeteren, maar dat zijn slechts projecties en kunnen worden vertraagd door vele onverwachte factoren.
De kans dat ze het wisten is zeer groot, aangezien het onwaarschijnlijk zou zijn dat ze niet actief betrokken zijn bij hun leverancier bij de ontwikkeling van componenten om hun doel-/benchmarkdoelen en specificaties te halen, net als @likeXC90 beschreef. Als ze dat niet doen, zouden ze een vreselijke tijd hebben met het bedenken, ontwerpen en produceren van hun producten. Bovendien lijkt Volvo niet alleen te hebben gehint, maar ook te hebben geprobeerd een tussentijdse verbetering in de ERAD-specificatie uit te brengen tot ongeveer 100 pk voor het modeljaar 2020, maar trok die aankondiging snel in. Ik had het toen van de site van Volvo gelinkt en kon het kort daarna niet meer vinden.

Uit ervaring zouden ze moeten investeren in de ontwikkeling van hun producten en dat omvat het ontwikkelen van componenten door hun leveranciers. Het is niet anders dan wanneer je leest hoe Apple, Google of Microsoft in een leverancier hebben geïnvesteerd. Of, zoals toen BMW € 2 miljard investeerde in Northvolt voor batterijtechnologie. Dat betekent in werkelijkheid dat ze vooraf geld hebben gestoken om de ontwikkeling te versnellen of te begeleiden en een gegarandeerde levering met toegezegde volumes volgens een schema te garanderen. En vaak is het ook om te signaleren (marketing) dat ze een cool nieuw product in de maak hebben (zonder de tijdlijn aan het publiek te onthullen). Net als toen Volvo de afgelopen jaren ook aankondigde dat ze in Luminar hebben geïnvesteerd voor LiDAR-ontwikkeling. Ze kunnen niet in de positie zitten van "wachten" om vervolgens snel een verbeterd product uit te brengen als en wanneer een technologie beschikbaar komt. Elke productplanning omvat afstemming van leveranciers met uw NPI-roadmap.
 
  • Like
Reactions: likeXC90
#44 ·
Het prototype van de krachtigere ERAD 2 werd jaren geleden aangekondigd. Volvo heeft het zelfs getest in de XC90. Als ik me goed herinner, heeft het een versnellingsbak binnenin, waardoor een hogere elektrische maximumsnelheid mogelijk is.

EDIT
Hier is de link: GNK eTwinster X.
Geweldige vondst. Ik vraag me af hoe het zal gaan qua betrouwbaarheid? Zal het exploderen?
 
#46 ·
Terug naar het oorspronkelijke onderwerp - ik denk niet dat het een eenvoudige plug-and-play-batterijwissel zal zijn voor eerdere T8-modeljaren. Ten eerste moet de nieuwe batterij worden gekoppeld aan de nieuwe ERAD. Ten tweede, zelfs als de batterij- en ERAD-afmetingen identiek zijn, zijn er waarschijnlijk verschillende koelvereisten voor de batterij met een hogere dichtheid. En ten slotte, ten derde, zouden de elektronica moeten worden bijgewerkt, zowel software- als hardwaremodules die de hele opstelling aansturen. Ik zou overwegen om $ 5.000 tot $ 7.000 te betalen als een dergelijke upgrade mogelijk was, maar het zou waarschijnlijk minstens het dubbele kosten, als Volvo het überhaupt aanbiedt. Leuk om hier te bespreken, maar het gaat in de praktijk niet gebeuren.
 
#48 ·
Terug naar het oorspronkelijke onderwerp - ik denk niet dat het een gemakkelijke plug-and-play batterijwissel zal zijn voor eerdere T8-modeljaren. Ten eerste moet de nieuwe batterij worden gekoppeld aan de nieuwe ERAD. Ten tweede, zelfs als de batterij en ERAD dezelfde afmetingen hebben, zijn er waarschijnlijk verschillende koelvereisten voor de batterij met een hogere dichtheid. En ten slotte, ten derde, zouden de elektronica moeten worden bijgewerkt, zowel software- als hardwaremodules die de hele opstelling uitvoeren.

Ik zou overwegen om $ 5.000 tot $ 7.000 te betalen als een dergelijke upgrade mogelijk was, maar het zou waarschijnlijk minstens het dubbele kosten, als Volvo het überhaupt aanbiedt. Leuk om hier te bespreken, maar het gaat in de praktijk niet gebeuren
Ik ben benieuwd: wat krijgt u aan volledig elektrisch bereik met uw 2016 PHEV?
Aangezien de nieuwe Volvo PHEV's met 18,8 kWh accupacks pas vanaf MY2023 uitkomen, hoogstwaarschijnlijk (d.w.z. over een jaar vanaf nu), zou ik het veel logischer vinden dat u uw 2016-voertuig dan gewoon inruilt voor een nieuwe, waarbij er dan 7 jaar verschil zit in modeljaren. Ik kan me niet voorstellen dat mensen een PHEV een volledig decennium of langer vasthouden en hopen op een batterijvervanging, terwijl de accupacks in de nabije toekomst regelmatig in capaciteit zullen toenemen (en alle nieuwe Volvo's over een decennium sowieso BEV's zullen zijn). Op een gegeven moment zal elk voertuig met een ICE in waarde dalen als een steen, en het zal steeds moeilijker worden om monteurs te vinden die ze kunnen repareren (laat staan onderdelen ervoor te vinden). Dus ik ben van plan een PHEV te kopen als brug naar mijn eerste BEV, maar ik denk niet dat ik een PHEV langer dan maximaal 4-5 jaar zou houden; ze zijn niet zoals oude niet-plugin ICEV's.
 
#57 ·
Hallo allemaal,

Dus ik heb een bestelling voor een MY22 die over een paar weken zou moeten komen. Moet ik gewoon wachten op het nieuwe accupakket? Voorkoelen zonder aangesloten te zijn EN one-foot driving is best wel gaaf. Mijn vraag is, vertaalt zich dat door de krachtigere ERAD en grotere batterij in een veel hoger prijskaartje? Wordt dit een "T10" voor het long range model?